دانلود رمان جدید سلیقه ی خانم های ایرانی در انتخاب پوشاک مجلسی | دانلود رمان جدید | دانلود رمان | دی ال رمان
فروش 300 رمان ایرانی10000

فروش 300 رمان ایرانی

این بار با مجموعه هایی شگفت انگیز   در خدمت شما هستیم. دانلود مجموعه ۳۰۰ رمان عاشقانه ایرانی به صورت یکجا با لینک مستقیم با فرمت های قابل اجرا در کامپیوتر و گوشی.. برای تهیه این مجموعه زمان بسیار زیادی صرف شده تا بهترین رمان ها را با بهترین برایتان جمع آوری کنیم. دیگر نیازی نیست ساعت ها وقت خود را صرف پیدا کردن کتاب های رمان کنید و در سایت های مختلف با هزار دردسر دانلود کنید و …

سلیقه ی خانم های  ایرانی در انتخاب پوشاک مجلسی

سلیقه ی خانم های  ایرانی در انتخاب پوشاک مجلسی

در این سری از مقاله ها قصد داریم تا شاخص های مهم و اساسی سلیقه ی بانوی ایرانی در انتخاب پوشاک مخصوص مهمانی و مجالس را معرفی نماییم.

مجموعه موژان با پیشینه ای غنی در تولید و ارائه مستقیم لباس های مجلسی در طی چندین سال، بزرگترین افتخار خود را استقبال چشم گیر بانوان از محصولات خود دانسته و در نهایت، نزدیک شدن به سلیقه ی بانوی ایرانی می داند. بر روی کلمه “نزدیک” پافشاری می کنم از این جهت که معتقدم سلیقه ی بانوی ایرانی به خصوص در حوزه ی پوشاک بسیار سخت گیرانه، ماهرانه، آگاهانه و پیچیده است.
چرا؟! بیایید با هم به این سوال پاسخ دهیم.

برای پاسخ به این سوال شاید بتوان مقاله های متعدد و مفصلی به رشته تحریر در آورد ولی در اینجا به طور بسیار خلاصه به برخی از مهم ترین های آن اشاره می کنیم. خوشحال خواهیم شد در بخش نظرات، این مقاله را تکمیل نمایید.

ریشه تاریخی شناخت کیفی پارچه مرغوب۵۴۵

سال های پایانی دوره کارشناسی ام، یکی از اساتید بزرگوارم که به تازگی از دانشگاه معتبری در آلمان فارغ
التحصیل شده بود خلاصه ای از پایان نامه دکترای خود را در دانشگاه صنعتی اصفهان ارائه نمود. خمیرمایه و تکنیک اصلی این پروژه از یک ابزار باستانی مخصوص بانوان اشرافی ساسانی گرفته شده بود. برای اندازه گیری کیفیت کلی پارچه، شامل زیردست نهایی که برآیند مشخصات مکانیکی پارچه می باشد (مشخصات کششی، خمشی، پیچشی و برشی) و آویزش و مشخصات سطحی آن است، بانوان ساسانی از یک ابزار مشابه شانه استفاده می کردند که با کشیدن بر روی پارچه های مرغوب ابریشمی، زربافت و … کیفیت کلی پارچه را ارزیابی می کردند.  این امر سبب شده بود که بانوان ایرانی به عنوان برجسته ترین خریداران حرفه ای جاده ابریشم شناخته شوند.

بانوان امروز این سرزمین نیز به خوبی از چنین توانایی برخوردارند. بانوی ایرانی با گرفتن پارچه در بین انگشتان و مالش انگشت بر روی سطح آن، فشردن پارچه بین انگشتان و خم کردن آن، پی به زیردست کلی پارچه می برد (زبری و نرمی، پر بودن و خالی بودن زیردست، سختی و لطافت و …).
بنابراین بانوی ایرانی برآورد بسیار مناسبی از کیفیت پارچه دارد و این امر سبب می شود تا انتخاب پارچه و اطمینان از مرغوبیت پارچه برای مجموعه موژان در اولویت بسیار بالایی قرار گیرد. در مقاله های آتی وارد جزییات کیفیت کلی پارچه خواهیم شد و آن را تشریح خواهیم نمود.

مهمان نوازی و مهمانداری بانوی ایرانی

با توجه به فرهنگ بسیار غنی این مرز و بوم و پیچیدیگی مناسبات و رفت و آمدهای بین خانواده ها، مهمانداری، مهمان نوازی و مهارت میزبانی بانوی ایرانی در مقایسه بسیاری از فرهنگ ها به شکلی مشخص برجسته و شاخص می باشد.

زمانی که این فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی  با خرده فرهنگ های نواحی و اقوام مختلف ایران در هم تنیده میشود، به واقع پارامترها و معیارهای بسیار زیادی در انتخاب لباس مطابق با مد روز و مناسب بانوی ایرانی برای شرکت در هریک از مهمانی ها و میزبانی وجود خواهد داشت.

این انتخاب برای هر بانوی ایرانی منحصر به فرد خواهد بود و بر این اساس توانایی و مهارت بانوی ایرانی در این انتخاب پیچیده و سخت، قابل تحسین است. در مقاله های پیش رو به معرفی انواع مهمانی ها و مجالس شاخص  مهم فرهنگ ایرانی خواهیم پرداخت.

تفکیک رنگی و مهارت رنگی

رنگ ها در فرهنگ ایرانی جایگاه بسیار ویژه ای دارند، هم در تاریخ قبل از اسلام و هم تاریخ بعد از ورود اسلام به ایران. هنر ایرانی- اسلامی سبب شده است فرهنگ ایرانی در کنار تمدن های چین و هند بیشترین نامگذاری برای رنگ ها را داشته باشد.

در سوی دیگر سلول های دریافت کننده نوری چشم در زنان بیش از مردان است و این خود به این معنی است که زنان قابلیت تفکیک رنگیبیشتری از مردان را دارا می باشند.
و تصدیق خواهید نمود که زنان ایرانی در این  فرهنگ بالاترین استعداد را در درک و تفکیک رنگ ها را دارا می باشند. بد نیست برای امتحان این نکته به سراغ مادربزرگهای خود بروید و اسامی رنگ ها را بپرسید و ان وقت پی به این نکته خواهید برد که بانوی ایرانی در مرکز این کانون رنگی فرهنگ قرار گرفته است.

درک و تفکیک رنگی قوی، مهارت تشخیص کیفیت پارچه و اهمیت آن و پیچیدگی فرهنگ مهمانی و میزبانی به عنوان شاخصه های کلیدی انتخاب یک لباس مناسب مجلسی خاص و مهمانی از دیدگاه بانوی ایرانی است که در این مقاله به آنها اشاره گردید.

مسلما موارد بسیار زیاد دیگری نیز برای تشریح خاص بودن سلیقه بانوی ایرانی در این حوزه  وجود دارد که می توانید با ما در میان بگذارید.

هادی شریفی
مدیر بازرگانی مجموعه موزان

به این پست امتیاز دهید.
Rate this post
بازدید : 105 بار بار دسته بندی : رمان های در حال تایپ تاريخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها

، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،